IV edycja projektu Białostockie Talenty XXI wieku

Od 23 maja do 10 czerwca2017 r. 48 zdolnych uczniów z liceów i gimnazjów uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych z biologii w ramach IV edycji projektu Białostockie Talenty XXI wieku.  Głównym celem zajęć było wzmocnienie zainteresowań biologicznych uzdolnionych uczniów, poprzez zachęcenie ich do rozwiązywanie problemów na drodze wykonywania eksperymentów w laboratoriach badawczych. Uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic zielonego liścia,  prowadzić obserwacje mikroskopowe różnego rodzaju mikroorganizmów spotykanych w żywności, dokonywać sekcji wybranych bezkręgowców, badać współdziałanie zmysłów człowieka oraz prowadzić eksperymenty służące ochronie zagrożonych gatunków storczyków.

Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów.