Z żalem żegnamy doktora Włodzimierza Chętnickiego

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 20 lutego 2018 roku odszedł od nas dr Włodzimierz Chętnicki, Profesor Senior, nieoceniony pracownik i współtwórca Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Jego wielki entuzjazm, pasja poznawania przyrody oraz pogodny charakter, dobre słowo i dowcip rozbudziły w wielu z nas zamiłowanie do biologii, radość z poznawania praw rządzących światem organizmów żywych. Był On nieocenionym pracownikiem Zakładu Zoologii Kręgowców, jak i całego Instytut Biologii, znakomitym nauczycielem i wychowawcą kilku pokoleń studentów. Miał zawsze dla nich czas.

Z wielkim zaangażowaniem i charyzmą kierował Kołem Naukowym Biologów. Jako uznany badacz wniósł wiele nowej i ważnej wiedzy do ekologii ptaków i ssaków.

Włodzimierz Chętnicki był przede wszystkim wspaniałym kolegą i oddanym przyjacielem wielu z nas,  a jego odejście pozostawia w naszych sercach pustkę i smutek, ale też ogromną wdzięczność, uznanie i szacunek. Na zawsze pozostanie On w naszej pamięci, a pogrążonej w żałobie Rodzinie składamy szczere kondolencje od całej społeczności akademickiej.