Oferta stypendium doktorskiego w ramach projektu badawczego OPUS

Poszukujemy osoby zainteresowanej realizacją pracy doktorskiej w ramach  projektu badawczego NCN OPUS „Plastyczność neuronalna myszy laboratoryjnych selekcjonowanych na zróżnicowane tempo metabolizmu podstawowego lub maksymalnego.”

Celem projektu jest określenie znaczenia plastyczności neuronalnej, wzrostu wielkości mózgu i skomplikowania jego struktur w ewolucji zdolności kognitywnych ssaków. Cel ten osiągniemy poprzez analizę histologicznych i neurofizjologicznych podstaw zróżnicowania plastyczności neuronalnej powiązanej ze zróżnicowaniem zdolności poznawczych. Badania prowadzone będą na liniach myszy domowej selekcjonowanych na niskie bądź wysokie tempo metabolizmu tlenowego, różniących się wielkością mózgu i zdolnościami kognitywnymi.

Projekt realizowany będzie we współpracy Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku (prof. Marek Konarzewski) i Instytut Biologii Doświadczalnej PAN (prof. Ewelina Knapska). Finansowanie projektu zapewnia przyznanie stypendium doktorskiego wysokości 3 tys. PLN miesięcznie przez okres 3 lat.

Od Aplikantów oczekujemy:

• Nadzwyczajnej motywacji do pracy naukowej.
  • Szybkiego opanowania szerokiego zakresu technik badawczych (testy behawioralne, metody histologiczne i neurofizjologiczne, pomiary tempa metabolizmu na poziomie tkankowym i organizmalnym oraz stosowania (ze zrozumieniem) analizy statystycznej).
  • Ukończonych studiów magisterskich w zakresie nauk biologicznych
  • Biegłej (w mowie i piśmie) znajomości języka angielskiego.

Nabór ma charakter otwarty i będzie prowadzony  zgodnie z zasadami i kryteriami przewidzianymi uchwałą NCN

Zainteresowanych prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

1. listu motywacyjnego
  2. CV wraz z opisem dotychczasowych osiągnięć naukowych
  3.  Listu (bądź listów rekomendacyjnych).

Korespondencję prosimy kierować na adres mailowy: marekk@uwb.edu.pl do dnia 15.11.2018.