logo_smalluwb_img_mobileszukaj

 

KONFERENCJA KRENOLOGICZNA: „Źródła Polski. Ostoja geo- i bioróżnorodności”. Białystok-Supraśl, 18-20 września 2017 roku.

 

Organizatorzy konferencji: Zakład Ochrony Środowiska UwB i Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. Patronat: PTH Oddział w Białymstoku.

To kolejna konferencja poświęcona problematyce krenologicznej w Polsce. W 1997 roku zorganizowano konferencje krenologiczne w Łodzi (prof. dr hab. Z. Maksymiuk) i Olsztynie (dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM). Kolejne, bardzo owocne spotkanie, w 2006 roku odbyło się w Łodzi (prof. dr hab. Paweł Jokiel). W 2017 roku mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie krenologów w Białymstoku i Supraślu. Obrady poświęcone będą aktualnym problemom krenologicznym. Oprócz prezentacji stricte hydrologicznych i hydrochemicznych naturalnych wypływów wody podziemnej w Polsce, chcemy zaprosić Państwa do dyskusji na temat geo- i bioróżnorodności obszarów o znacznym uźródłowieniu. Ważnym problemem będzie też zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony źródeł.

 

Tematyka obrad:

1. Cechy hydrologiczne i hydrogeologiczne źródeł
2. Hydrochemia źródeł
3. Bioróżnorodność gatunkowa organizmów występujących w niszach źródliskowych
4. Znaczenie georóżnorodności i bioróżnorodności w strefach występowania naturalnych wypływów wód podziemnych
5. Ochrona źródeł i wód źródlanych, stan obecny i perspektywy

Miejsce i termin konferencji:
Białystok-Supraśl, 18-20 września 2017 roku.

Rozpoczęcie obrad 18. 09. 2017 godzina 12.00 w Kampusie Uniwersyteckim w Białymstoku: aula im. prof. Aliny Myrchy, Instytut Biologii, ul. Ciołkowskiego 1 J, Białystok.

Więcej informacji na stronie:
https://biologia.biol-chem.uwb.edu.pl/zaklady/zaklad-ochrony-srodowiska/

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona