W oczekiwaniu na powrót skowronków Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie zapraszają na cykl spotkań ornitologicznych pn.  „POPOŁUDNIOWA KAWKA Z MLEKIEM”.  Zabierzemy Państwa w niezwykle piękny świat i nie będzie to podróż daleka, udowodnimy bowiem, że nasza rodzima awifauna zachwyca bogactwem kształtów, barw i zachowań.

ZAPRASZAMY NA CYKL SPOTKAŃ ORNITOLOGICZNYCH - „POPOŁUDNIOWA KAWKA Z MLEKIEM”

Za oknem zimno, szaro i cicho. Wiele gatunków ptaków odleciało do ciepłych krajów i nasze otoczenie zamilkło. Ale bez obawy, mamy pomysł jak przetrwać ten trudny czas pozbawiony śpiewu ptaków. W oczekiwaniu na powrót skowronków Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie zapraszają na cykl spotkań ornitologicznych pt.  „POPOŁUDNIOWA KAWKA Z MLEKIEM”.  Zabierzemy Państwa w niezwykle piękny świat i nie będzie to podróż daleka, udowodnimy bowiem, że nasza rodzima awifauna zachwyca bogactwem kształtów, barw i zachowań. Na pierwszym spotkaniu poznają Państwo bliżej bociana białego, następnie zgłębimy wspólnie fenomen ptasich migracji, poznamy krajowe gatunki sów, a na zakończenie cyklu podejrzymy jak wygląda życie miłosne i rodzinne ptaków.

Miejsce spotkań: Instytut Biologii, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1J, aula im. prof. A. Myrchy, sala 2003 (I p.)

16.11.2017, godz. 17.00 BOCIAN BIAŁY

Intymne życie bocianów – nieznane fakty z życia bocianów białych – Adam Zbyryt, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (20 min)

Ekofizjologiczne badania nad migracją bociana białego – prof. dr hab. Jan R. E. Taylor Uniwersytet w Białymstoku (10 min)

Monitoring bociana białego w dolinach rzecznych północno-wschodniej Polski – Edyta Kapowicz, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (20 min)